Slavkovský
ochranářský spolek

24. – 25. 9. Slavkov – Zahrádkářská výstava – s naší účastí.

V níže uvedené pozvánce se můžete dočíst o naší účasti. Tak jako vloni chceme přispět ke zdaru výstavy naší malou expozicí. Náš člen Ing. Jiří Kučera zde bude prezentovat svůj výrobní program a to bohatou škálu ptačích, netopýřích a hmyzích budek a ptačích krmítek ( www.budky-krmitka.cz ). Dále jsme se rozhodli využít obrovského zájmu o ochranu přírody, kterou vyvolala instalace webkamery na slavkovské hnízdo čápů bílých a tím možnost sledovat jejich bohužel neúspěšné hnízdění ( www.pribehcapa.cz ). Návštěvníci zde dále budou moci shlédnout dva exponáty čápa bílého a čápa černého. Seznámí se kudy a kam čápi táhnou, s čapími kroužky, s důvodem jejich kroužkování a dalšími zajímavostmi.

Aby byla výstava bohatě zastoupena vystavovateli, vyberte při sklizni pěkné a pozoruhodné výpěstky a přineste je na XI. oblastní výstavu ovoce a zeleniny, která se koná v sobotu 24. a v neděli 25. září 2016 od 9 do 17 hod. v SC Bonaparte ve Slavkově u Brna. Výstavní vzorky můžete přinést v pátek 23. září od 14 hod. do velkého sálu vchodem od zámku. Aranžování výstavy opět provede pan Jaromír Kokeš několikanásobný mistr republiky ve floristice. Také se můžeme těšit na expozice zahrádkářů z Otnic, Heršpic , dalších zahrádkářských organizací a Vaše výpěstky. Svoji účast přislíbily ISŠ Slavkov, ZŠ Slavkov a Slavkovský ochranářský spolek, pan Ryšavý s kaktusy, pan Navrátil s bonsajemi, pan Hanzelka s trvalkami a bylinkami a s výrobky z nich. Jan Kozák – pěstitel česneku bude vystavovat několik druhů česneků s návodem pěstování. Expozice včelařů a jejich produkty patří každoročně k těmto výstavám. Dušan Nesrsta z ÚKZUZ Lysice nás provede komentovanou prohlídkou s určováním odrůd ovoce ihned po zahájení výstavy.

V sobotu v 15 hod. budou vyhlášeny tři soutěže, a to „Jablko roku 2016“, „Nejkrásnější předzahrádka“ a „Nejkrásnější balkon, okno“. Hodnotné ceny věnované městem Slavkov předají předsedové ČZS a zastupitelé města Slavkova. Také se uskuteční křest kalendáře „Rozkvetlý Slavkov 2017“, který vydává naše organizace a bude ihned v prodeji.

V sobotu bude možno vyhrát některou z cen v tombole a zakoupit si pravá švestková povidla z naší zpracovny a pokud se nám podaří zajistit dostatek jablek, tak také mošty.

V pondělí 26. září bude výstava otevřena od 8 do 11 hod. pro žáky ZŠ a MŠ.

Na výstavu zvou pořadatelé, vstupné dobrovolné.