Slavkovský
ochranářský spolek

SLAVKOV v podzimních barvách roku 2019

    Každým rokem nás podzimní příroda odmění spektrem teplých barev. Vždy je to jiné. Klimatické podmínky rozhodují o zabarvení zeleně. Já mám pocit, že podzimní barvy letošního roku se přírodě mimořádně vydařily.

    Chci se podělit o mé fotografické pohledy na nevšedně vybarvenou přírodu našeho města. Příroda nám nabízí zajímavé pohledy, které se zvýrazní „ dlouhým sklem“ fotoaparátu. Vnímavý divák objeví vždy něco nového. Vše je umocněno slunečním svitem.

    Nenasytní developeři ukrajují a okusují přírodu města a nevratně poškozují historicky daný urbanismus. Pětipodlažní bytové domy na Zelnici jsou toho příkladem. Zastupitelé města umožnili úspěšnému developerovi nešetrně zahustit novou zástavbu na bývalých pozemcích města. Na zeleň už nezbylo místo.

    Pravým opakem je nově budovaný areál slavkovské rodinné firmy LIKO-S v průmyslové části města. Nově postavené budovy jsou velmi citlivě zamaskované do zeleně. Podařilo se tak zdárně skloubit ekologii s funkčností. Tímto odvážným přístupen a příkladem se slavkovská firma zaslouženě zařadila mezi úspěšné světové průkopníky zelené architektury.

    Važme si přírody v našem městě a její dostupnosti. Nedopusťme likvidaci historického rázu našeho města. Předejme přírodní krásy města dalším generacím v lepším stavu, než v jakém jsme ho převzali my.

Radoslav Lánský

https://lansky.rajce.idnes.cz/SLAVKOV_v_barvach_podzimu_2019/