Slavkovský
ochranářský spolek

O  VÝPRAVÁCH  ZA  MOTÝLY

Před třinácti lety – v roce 2003 – jsem vyfotil svoje první motýly. Za těch třináct let jsem nashromáždil více než sedm tisíc fotek motýlů z třicetiosmi čeledí. Spočítat všechny druhy by mi zabralo tolik práce, že se do ní ani nepouštím a i kdybych napočítal jakékoliv množství, smysl této činnosti nevidím v počítání. Smysl má poznávání přírody.

Od roku 2004, dnes už tedy dvanáct let, spolupracuji na „Mapování výskytu motýlů v ČR“. Na našich výpravách zaměřených na poznání přírody a jejích krás jsem objevil a zaznamenal spoustu zajímavých prvků v chování drobných živočichů, spoustu zajímavých forem, barev a tvarů. Malou část svých fotek a to nejzajímavější ze života tak krásné a rozmanité skupiny hmyzu jako jsou motýli jsem vybral do své přednášky „ZAJÍMAVOSTI ZE SVĚTA MOTÝLŮ“. Zaměřil jsem se hlavně na běžné druhy žijící v naší blízkosti, na motýly, z nichž můžete většinu pozorovat ve svém nejbližším okolí. Sami můžete posoudit, jestli se to alespoň trochu podařilo.

Srdečně Vás všechny zvu.
Leoš  Řičánek

Přednáška našeho kamaráda v rámci přednáškového cyklu Slavkovského ochranářského spolku se bude konat v neděli 27. listopadu od 17:00 hod v zasedací síni slavkovské radnice. Těšíme se na Vaši návštěvu.

za SOS
Petr Navrátil